Görüntülü
Görüşme

Tıbbi Biyokimya

Çamlık Tıp Merkezi laboratuvarı 7/24 hizmet veren bir ünitedir. Laboratuvarımız Biyokimya Uzmanı ve deneyimli personeli ile hastalarımıza gizlilik çerçevesinde, hızlı, güvenilir ve kaliteli hizmet verilmektedir.

Biyokimya Laboratuvarı Testleri Nelerdir?

Biyokimya, insan vücudunda bulunan bütün maddeleri kapsayan bilim dalıdır. Bundan dolayı biyokimya laboratuvarında yapılan testler, bu maddelerin tamamı ile ilgilidir. Bu maddelerin sayısı 120’den fazladır. Test sonuçlarının çıkma süresi ise yapılan teste bağlı olarak değişir. Bazı testler birkaç dakika içinde sonuçlanırken, bazıları içinse daha uzun süre beklenmesi gerekir.

Biyokimya testlerini tek tek saymak çok zor olsa da bu testleri kendi içinde sınıflara ayırmak mümkündür. Bu sınıflar hormon, metabolizma, tam kan sayımı ve idrar analizleridir. Burada aranan maddeler de farklılık gösterir. Testlerde genellikle aynı anda birden fazla maddenin seviyesi izlenir.

Burada yapılan testlerin sonuçları değerlendirilirken, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenen aralıklar kullanılarak değerlendirme yapılır. Bu değerlendirmeler sonucunda eğer izlenen madde biyokimya laboratuvarından gelen sonuca göre normal aralıkta değilse, buradan yola çıkılarak tanı konuşabilir. Fakat değerler normal aralıkta ise farklı testlerin yapılması gündeme gelebilir.

Hastanemiz bünyesinde yer alan biyokimya laboratuvarında bulunan cihazlar, son teknoloji ürünüdür. Bundan dolayı elde edilen veriler son derece güvenilirdir. Ayrıca bu cihazlar sayesinde test sonuçları çok kısa sürelerde çıkar. Bu da hastaların tedavilerinin hızlı bir şekilde yapılması anlamına gelir.

 
Günler
Her Gün
Saatler
24 Saat
Randevu
Gerekmez
SGK
Geçmez
Uzmanımıza Sorun

Doktorlarımız