Görüntülü
Görüşme

Dermatoloji

Dermatoloji Bilimi; deri, saç, tırnak, ağız mukozası ve cinsel yolla bulaşan hastalıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenen bir bilim dalıdır. Günümüzde teknolojinin ilerlemesiyle birlikte Dermatoloji Kliniği sadece bireylerin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeleri amacıyla sağlık hizmeti sunmakla kalmamış, aynı zamanda bireylerin kozmetik beklentilerine de cevap vermeye başlamıştır. Tıp Merkezimizin Dermatoloji Kliniğinde hem yetişkinlerin hem de çocukların, takip ve tedavileri deneyimli bir kadro tarafından modern teknolojik yöntemler kullanılarak yapılmaktadır.

Lazer uygulamalarımız:

Lazer tek renkli, oldukça düz, yoğun ve aynı fazlı paralel dalgalar halinde hareket eden yüksek güçlü ışık demetidir. Normal ışık insan teninde yüzeysel kalırken lazer ışıkları derinlemesine etki göstermektedir. Tıpta İnsan vücudunda kozmetik düzeltmeler amacıyla kullanımı gerçekleşmektedir. Lazer Ünitemizde yapılan uygulamalara yönelik tanısal ve tedavi edici lazer uygulamaları; uzman ve deneyimli hekimler, tecrübeli hemşireler ve güncel tıbbi donanım eşliğinde yapılmaktadır.
Günler
Perşembe
Saatler
18:00-20:00
Randevu
Gerekli
SGK
Geçer
Uzmanımıza Sorun

Doktorlarımız

Sıkça Sorulan Sorular
Ergenlik Sivilcelerinin Tedavisine Gerek Var Mıdır, Tedavi Sonrası Tekrarlar mı?
Ergenlik sivilceleri eğer çok iltihaplı çıkıyorsa ve iyileştikten sonra iz bırakıyorsa tedavileri gerekir. Sivilceler tedavi sonrası tekrarlayabilir.
Sedef Hastalığının Tedavisi Var Mıdır, Tamamen Geçer mi?
Sedef hastalığı için ilaçlar var. Kullanıldıkları zaman sedef yaralarını düzeltiyor. Bıraktıktan sonra kişinin bünyesine ve sedefin türüne göre tekrarlayabiliyor.
Botoks İşleminin Zararı Var Mıdır?
Botoks da bir ilaçtır ve mutlaka konusunda uzman hekimler tarafından uygulanmalıdır. Hekiminiz botoks tedavi sürecinde karşılaşabileceğiniz durumlarla ilgili size bilgi verecektir. Ama uzun vadede bir uzman tarafından yapılmasında bir zarar yoktur.
Güneş Lekelerinin Tedavisi Var Mıdır?
Güneş lekelerinin tedavisinde ilaçlar, PRP ve lazer tedavileri kullanılmaktadır.
Saçlarım Dökülüyor, Neden Olabilir?
Saçlarınız döküldüğü zaman mutlaka bir dermatoloji uzmanına başvurun. Çünkü saç dökülmesinin bir değil, bir çok nedeni vardır ve bazı türlerinde zamanında müdahale yapılmaz ise saç dökülmesi kalıcı olabilmektedir.
Cilt Bakımı Nasıl Yapılır, Hangi Sıklıkla Yapılması Uygun Olur?
Cilt bakımı kişinin cilt yapısına göre uygulanır. Cilt analizi yapılarak kişisel olarak cilt bakımı protokolü belirlenir.
Sivilce Ve Siyah Noktaların Lekeleri Geçmiyor, Ne Yapmalıyım?
Sivilce ve siyah noktaların iz ve lekeleri geçmiyorsa ilaçla tedavisi gereklidir.
Benlerin Alınması Zararlı Mıdır?
Benler alınmadan önce cildiye uzmanı ( Dermatolog ) tarafından muayene edilmelidir. Eğer uygunsa cildiye uzmanı kendisi beni alabilir veya alınması için yönlendirebilir.
PRP Tedavisinin Yan Etkisi Var Mıdır ?
PRP tedavisinde kişinin kendi kanını kullandığımız için bir yan etki gelişme ihtimali çok azdır.
Deri Hastalıkları Bulaşır Mı?
Bazı deri hastalıkları bulaşabilir.
Tırnak Mantarlarının Tedavisi Nasıl Olmalıdır ? Tekrarlar Mi?
Tırnak mantarının tedavi süreci uzundur ve mutlaka ilaçla cildiye uzmanı tarafından tedavi edilmesi gerekir. Bazı durumlarda tedavi sonrasında tekrarlama görülebilmektedir.