Görüntülü
Görüşme

Acil Tıp Birimi

Acil Tıp, hayati tehlike yaratan durumların hızlı bir şekilde tanınıp müdahalesinin yapılmasını sağlayan bir tıp dalıdır. Özellikle acil sağlık sorunlarının çözümü için hastane öncesi ve hastanelere bağlı acil servislerde sunulan hizmetin kalitesinin arttırılması, ölüm ve sakatlıkların önlenmesi sağlanmaktır. Hastalıklarda ve yaralanmalarda acil tıp doktorları, hastanın yaşam bulgularının düzenlenmesi, değerlendirilmesi ve tedavisini sağlamak için çalışır.

Çamlık Tıp Merkezi’ne müracaat eden her yaş gurubundan hastaların geniş ve ayırt edilmemiş fiziksel, davranışsal bozukluk yelpazesinden başlayıp, ani meydana gelen sağlık sorunlarını değerlendirir, genel durumu kontrol eder ve ilk tıbbi müdahaleyi birimimizdeki uzman ekip tarafından yapılır. İlgili tetkikleri yapılır ve sonuçları değerlendirildikten sonra gerekli görüldüğü takdirde ilgili tıbbi bölüme sevki sağlanır. Bölümümüzde uzman kadromuzla birlikte her gün ve 24 saat boyunca laboratuvar ve radroloji hizmeti verilmektedir. 
Günler
Her Gün
Saatler
24 Saat
Randevu
Gerekmez
SGK
Geçer
Uzmanımıza Sorun

Doktorlarımız

Sıkça Sorulan Sorular
Acil Servis Bölümüne Hangi Şikayetlerle Doğrudan Başvurabiliriz?
Acil müdehale gerektiren; ağrı, sancı, kanama, nefes darlığı, ritim bozukluğu, şuur ve bilinç kaybı yapan tüm akut durumlar acil servis bölümünün alanına girmektedir.